سمینارهای ماهانه با محوریت غذای سالم و مدیریت شهری

موسسه فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم برگزارمی کند:

سمینارهای ماهانه با محوریت غذای سالم و مدیریت شهری

 

موسسه فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم با همکاری شهرداری منطقه 11 تهران و دانشکده رفاه  ،  سلسله بحث های اصلاح سبک زندگی و الگوی تغذیه را  با حضور اساتید دانشگاه  و طب سنتی برگزار می کند  .

ابراهیم ایراندوست رئیس هیئت مدیره موسسه تحقیقاتی غذای سالم و محقق طب سنتی در مورد لزوم برگزاری این نشست ها گفت :

مرکز فرهنگی تحقیقاتی غذای سالم  حدود 13 سال کار اصلاح الگوی تغذیه را به عنوان رسالتی سنگین برای خود فرض کرده است ،  درطی این مدت با انتشار ده ها  بروشور ، مجله غذای سالم و برگزاری سمینار های مختلف که آخرین بار در رمضان سال 94 با شرکت در برج میلاد در یک ماه رمضان  به برگزاری سمینار تحقیقی ، درمانی و آموزشی برای حدود بالغ بر چند ده هزار نفر مبادرت کرد  و بعضی از این مراسم  و سمینارها از طریق شبکه تلویزیونی در ماه رمضان پخش شد  .

در همین راستا تصمیم گرفته  شد با برگزاری سلسله بحث های اصلاح سبک زندگی و اصلاح الگوی تغذیه این هدف را دنبال می کنیم ودر حال حاضر اولین نشست این موضوع را با گفتار آقای دکتر ضیایی پزشک  و قرآن پژوه و پروفسور گندم کار به عنوان محقق ادیان و عرفان تطبیقی از دانشگاه  کوتینگن آلمان این بحث به زودی در محل غذای سالم وبا شرکت علاقمندان  برگزار خواهد شد .

ایراندوست افزود  :  ما در موسسه غذای سالم معتقدیم  " غذای شما  دوای شماست و دوای شما غذای شماست "  و انسان آنی ست که می خورد  "  بگو چه می خوری تا بگویم کیستی" ،  برای نابودی یک ملت و یک فرهنگ  لشگرکشی لازم نیست و فقط کافی است الگوی غذایی آن جامعه را تغییر داد .

متاسفانه با تغییر فرهنگ تغذیه ایرانی ها ،  کشوری که در 40 سال گذشته  سرطان در آن به ندرت شایع بود هم اینک بیشترین مورد سرطان را داراست و این به دلیل تغییر سبک غذایی جامعه است  .

ایراندوست محقق طب سنتی ادامه داد   : استفاده از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات در زمین های کشاورزی و وجود فلزات سنگین و مواد شیمیایی مضر در دانه و بذر و انتقال آنها به صورت غذا در سفره آدمی، متاسفانه باعث شده است تا بچه های بی گناه  واطفال دچار بیماری های خونی و سرطانی شوند .

ما این رسالت را بر خود واجب کردیم و خوشبختانه مردم هوشیارند و ترجیح می دهند غذا را به صورت ارگانیک و سالم در منزل تولید کنند و کمتر به غذای های بیرون از خانه  و فست فود ها مراجعه کنند  .

 

لازم به توضیح است ،  شرکت در این سمینارها برای عموم مردم آزاد است و علاقمندان می توانند با مراجعه حضوری در محل غذای سالم و یا از طریق سایت غذای سالم ثبت نام مقدماتی را برای حضور در این سمینار ها انجام دهند  .

 

خیابان انقلاب تقاطع فلسطین جنوبی پلاک 1102 تلفن 66464000 سایت: www.ghazaye-salem.com
https://telegram.me/joinchat/CshS4j7J6rWG4Pu6AXpWsg