وست و زیبایی از دیدگاه طب سنتی(نقش روغنها در زیبایی)

روغن نيازي به تعريف ندارد . روغن بلَسان (بشامه)زخم و قَرحه: بلَسان و بويژه اگر با زنبق باشد قَرحه را تنقيه كند و پوسته استخوان را بيرون كشد. ) را ذكر كرديم . روغن كرچك و روغن ترب يك تاثير دارند و هر دو گُدازنده هستند و روغن كرچك از روغن ترب قوي تر است و روغن ترب از روغن كرچك گرمتر مي باشد و شبيه روغن زيتون كهنه است.

جزئیات

رزماری - گیاهی فوق العاده برای تقویت حافظه!

سلامت نیوز: «رزماری» دارای گل‌هایی با رنگ‌های مختلف از جمله سفید، صورتی، قرمز، آبی و بنفش است که علاوه بر آشپزی، کاربرد دارویی زیادی دارد. در این مطلب به نقل از «هلث نیوز» به خواص این گیاه اشاره می‌کنیم.

جزئیات

کوبیدگی و خونمردگی عضله چیست

کوبیدگی عضله Muscle contusion بیشتر در حین ورزش های پرتحرک ایجاد شده و بعد از کشیدگی عضله شایعترین آسیب ورزشی است. اکثر کوبیدگی ها خفیف هستند و ورزشکار میتواند به ورزش ادامه دهد ولی گاهی اوقات کوبیدگی عضله آنقدر شدید میشود که ورزشکار را از ادامه ورزش باز داشته و وی را نیازمند مراقبت های پزشکی میکند.

جزئیات

طب سوزنی و راز اثر سوزن در درمان بیماریهای بدن در طب چینی و کانالهای انرژی

کلمه مریدین در طب چینی واژه (جینگ ـ لوو) است. کلمه ی جینگ به معنی داخل رفتن یا یک رشته در بافت است (کاراکتر چینی جینگ برای مریدین ها با واژه جینگ که به معنی اسانس است فرق می کند) و (لوو) به معنی چیزی که ارتباط می دهد یا متصل می کند. یک تور مریدین ها، کانالها یا شاهراه هایی هستند که (چی) و خون در داخل آنها حرکت می کند و مواد مغذی و نیرو را حمل می کنند. چون سیستم (مریدین) تمامی قسمت های بدن را به هم وصل می کنند بنابراین یک سیستم اصلی و اساسی برای نگهداری و هماهنگی تعادل است.

جزئیات

نشاني هاي سبب درد معده

- اگر درد معده ناشي از سوء مزاج ساده و بدون ماده است، علامت وجودسوء مزاج ساده. 2- اگر درد معده منشاش سوء مزاج همراه ماده است، 3- اگر در د معده گزشي بود و التهاب هم داشت، دليل بر آن است كه ماده خلط موجود در معده تند مزاج و تلخ است يا شورمزه.

جزئیات